Anime and creations
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime and creations

Forum dedicat desenelor japoneze si imaginatiei, pe care o puteti pune in functiune oricand si cum vreti!!!Bine Ati Venit!!!!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict)

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
killing_dreams

killing_dreams


feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 29
Localizare : Somewhere in my world...
Data de inscriere : 09/07/2008

Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict) Empty
MesajSubiect: Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict)   Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict) Icon_minitimeVin Iul 11, 2008 7:39 pm

Este primul meu fict si este legat de "Death Note". Este povestea unei asasine, Ayumi, care il va ajuta pe L sa rezolve cazul si sa afle cine este Kira, devenind foarte apropiata de acesta.
Poze:
Ayumi cand era mica
Mama lui Ayumi
Tatal lui Ayumi
"Salvatorul" lui Ayumi

Prolog


-Mami! MAMI! Nu muri, te rog! Nu muri... te rog.
-Ayumi... fugi... Mami nu poate sa vina cu tine. Fugi...
Ultimele cuvinte o epuizasera pe femeie. Aceasta inchise ochii, era secata de puteri. Statea acolo, in acea balta de sange, inconstienta. Fetita de 5 ani plangea. Se uita speriata la mama ei, care era intinsa pe jos. Stia ca trebuia sa fuga, stia de cine, stia cine era criminalul. Desi avea doar 5 ani intelese deja ca tatal ei o omorase pe femeie. De cand parintii ei se cunoscusera barbatul era gelos pe oricine, care era prea apropiat de femeie. Acum, in nebunia lui realizase ca nu era nevoie sa faca scandal si sa se enrveze aproape mereu, trebui doar sa-si ucida sotia. Asta si facu, dar acum era cuprins de remuscari: plangea si spargea tot ce gasea in casa. Nu realizase ca fiica lui se intoarse acasa. Fata inca mai aveatimp sa fuga si sa se salveze, dar nu se putea dezlipi de corpul rece al mamei ei. Iesind in curte, barbatul o observa pe Ayumi langa cadavrul femeii. Cuprins de nebunie si turbare crezu ca ea isi omora-se mama si tipa la ea:
-TU! Tu ai omorat-o! DIAVOLE! AM SA TE UCID CU MAINILE MELE! Vin-o aici, Ayumi! Vin-o la tati! De ce ai fost o fata rea si ai omorat-o pe mama ta? Acum trebui sa fi pedepsita... Vin-o la tata, ACUM!
Ochii barbatului emanau atata ura si furie. Fetita se retrase speriata, dar acesta se apropie de ea. Mergand cu spatele, Ayumi se impiedica de o piatra si cazu. Tatal ei se repezi asupra ei, dar...
POC! POC! POC!
O arma se descarca de trei ori, lovindu-l direct pe barbat, acesta cazand jos instantaneu. Fata, mai speriata decat inainte se intoarse sa va vada cine il impuscase pe criminalul mamei sale. Observa un barbat inalt, cu parul alb, imbracat cu o haina de piele neagra. Resul detaliilor nu se puteau distinge din cauza intuneriicului. Acesta isi intinse mana si ii spus copilei:
-Haide! Nu poti sa ramai aici!
Ayumi ezita, inca speriata, dar pana la urma inainta sfioasa si prinse mana acestuia. Barbatul o ridica in brate, iar ea se prinse strans de geaca acestuia, parca nu ar fi vrut sa-i mai dea drumul vreodata. Apoi inchise ochii si adormi pe umarul acestuia. Cand se trezi realiza ca era pe un pat intr-o camera micuta. Se ridica si deschise usa fara zgomot, incepand sa se plimbe pe holuri, fara sa realizeze unde merge pana auzi sunetul unui cantec suav. Intra in camera si isi vazu salvatorul citind o carte si ascultand o melodie la radio.
-Sa intamplat ceva? o intreba acesta, fara sa-si ridice ochii din carte.
-Mama a murit, nu-i asa?
-E adevarat. Eu o sa am grija de tine de acum. O sa trebuie sa ma asculti, ii spus acesta lunad--o in brate si ducand-o inapoi in camera din care venise, unde o asez in pat si ii dadu un elefnatel de plus, pe care il scoase din buzunar, cam ponosit, ce-i drept, dar fetita il stanse la piept si adormi.
-Imi pare rau de tine, ca vei fi un asasin ca si mie, poate era mai bine daca nu te gasean, dar...
Barbatul stinse lumina si iesi din camera.
Sus In jos
~the^last^kiss~
Admin
Admin
~the^last^kiss~


feminin
Numarul mesajelor : 487
Varsta : 30
Localizare : in aer :P
Stare de spirit : acum furtuna. in secunda urmatoare soare, urmatoarea secunda furtuna si tot asa, un carusel...
Data de inscriere : 16/06/2008

Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict) Empty
MesajSubiect: Re: Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict)   Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict) Icon_minitimeSam Iul 12, 2008 9:45 am

wooww!! yeah! fic anime!
asa...
ce tata crud! sa o omoare din cauza geloziei?!? nenorocitul! dar a platit si el pana la urma.
dadea vina pe fiica lui!? ce om prost! cum l-a suportat mama lui Ayumi?!
si "salvatorul", din poza arata bine!! :X:X:X adik, chiar foarte bine! Razz
cum adik si ea va deveni un criminal?!? biata fetita, numa dupa ce a vazut cred ca o determina sa faca si ea ceva. dar ar fi pacat. e foarte inocenta in poza.
cica ar trebui sa ma leg de greselile gramaticale? eh... sunt doar niste litere lipsa. nu-i nimic grav. importanta e ca inteleg. oricine face acest lucru.


NEXT!!! Please?!? Bitte?!?!
Sus In jos
https://your-imagination.forumgratuit.ro
Be my valentine!
Admin
Admin
Be my valentine!


feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 28
Localizare : In scurt timp ajung la granita dintre viata si moarte!
Stare de spirit : Ipocrizie acuta!
Data de inscriere : 18/06/2008

Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict) Empty
MesajSubiect: Re: Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict)   Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict) Icon_minitimeVin Aug 01, 2008 9:20 am

E destul de dragut. Dialog informativ, multa naratiune dar nu prea ai descriere. Spatiul e pus bine/ Ai mancat niste litere dar nu e asa important. Pozale sunt folositoare dar daca nu le gaseai trebuia sa descrii deci descrie tot ce poti (casa, curtea,camerele, sentimentele, personajele,etc). Incearca mai multe tipuri de descriere, naratiune adica un alt tip de scriere pana ajungi la unul in care poti sa scrii mai bine. Si asta e bun dar ai retineri sau poate vrei sa mai ramana ceva si pentru urmatoarele capitole? O poti face si daca descrii tot mai din timp. Nu cred ca ai inteles asa ca astept continuarea.
Sus In jos
Be my valentine!
Admin
Admin
Be my valentine!


feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 28
Localizare : In scurt timp ajung la granita dintre viata si moarte!
Stare de spirit : Ipocrizie acuta!
Data de inscriere : 18/06/2008

Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict) Empty
MesajSubiect: Re: Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict)   Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict) Icon_minitimeVin Sept 26, 2008 8:26 pm

Scuze de dublu post dar pe aici nu s-a mai pus continuare asa ca il mut la arhive si daca vrei sa il continui te rog sa ma anunti! Mutat pentru motivul: nu s-a mai pus nxt-ul de mult timp! Citeste regulile pentru lamuriri!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict) Empty
MesajSubiect: Re: Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict)   Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict) Icon_minitime

Sus In jos
 
Capsuni, zahar si un asasin?(a Death Note fan-fict)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime and creations :: Arhive :: Arhive fan-ficuri-
Mergi direct la: