Anime and creations
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime and creations

Forum dedicat desenelor japoneze si imaginatiei, pe care o puteti pune in functiune oricand si cum vreti!!!Bine Ati Venit!!!!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Proza mea

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
*[Spanzurata]*[De^Vise]*
Writer
*[Spanzurata]*[De^Vise]*


feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 29
Localizare : Acolo unde ma duce gandul, unde se termina pamantul si mai concret in orasul fara suflete
Joburi/Distractii : Sa ma tai cu lama
Stare de spirit : Negativist, Pesimist
Data de inscriere : 19/06/2008

Proza mea Empty
MesajSubiect: Proza mea   Proza mea Icon_minitimeSam Iun 21, 2008 7:15 pm


Misterul


Era vara.O amiaza torida si placuta pe un camp imens.Asfintitul isi facea din ce in ce mai simtita prezenta iar eu stateam si admiram cu mintea si sufletul o persoana deosebita..
Doi ochi mari si caprui ma privesc.Stralucirea lor e ca o flacara in miez de noapte iar intunericul din mijlocul lor ma invaluie in mister.Ce privire..Fruntea alba si luminata de impunatoarele raze ale apusului abia se zareste printer suvitele rebele de par.Un par negru ca taciunele.Pleoapele gingase i se bat pe ochii inconjurati de negrul funebru.Clipi parca cuprins de oboseala..iar si iar.Imi zambi. Zambetul lui plin de bucurie si privirea lui copilaroasa ca rasaritul Soarelui iti schimba starea de spirit.
Buzele sale moi si catifelate ar fi vrut sa spuna ceva..insa au tacut.Se aseza pe iarba moale si o mangaie incet.Mainile lui erau moi si fine ca un val de matase,imi atinse usor mana stanga.
Isi lasa trupul subtire sa se intinda.Privi cerul cu o uimire stranie si inchise ochii speriat.Incepu sa fredoneze ceva.Vocea lui calda si timbrul puternic faceau orice faptura sa tresara.Expresivitatea cu care canta te facea sa speri, sa visezi, sa uiti de toate.
Sensibilitatea si inteligentade care dadea pe zi ce trece dovada ma copleseau.Avea inocenta unui copil si taria unui om care a trecut deja prin viata.
Sus In jos
http://www.redmoonkaulitz.hi5.com
~the^last^kiss~
Admin
Admin
~the^last^kiss~


feminin
Numarul mesajelor : 487
Varsta : 30
Localizare : in aer :P
Stare de spirit : acum furtuna. in secunda urmatoare soare, urmatoarea secunda furtuna si tot asa, un carusel...
Data de inscriere : 16/06/2008

Proza mea Empty
MesajSubiect: Re: Proza mea   Proza mea Icon_minitimeLun Iun 23, 2008 11:42 am

Citat :
Buzele sale moi si catifelate ar fi vrut sa spuna ceva..insa au tacut.
asta imi da o stare de visare...!

e foarte reusita!
nu stiu de ce, dar personajul pe care il descrii, seamana cu Bill Kaulitz... e adevarat sau ma insel ???Very Happy:D:D:D:D:P

mai pune!!!
Sus In jos
https://your-imagination.forumgratuit.ro
*[Spanzurata]*[De^Vise]*
Writer
*[Spanzurata]*[De^Vise]*


feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 29
Localizare : Acolo unde ma duce gandul, unde se termina pamantul si mai concret in orasul fara suflete
Joburi/Distractii : Sa ma tai cu lama
Stare de spirit : Negativist, Pesimist
Data de inscriere : 19/06/2008

Proza mea Empty
MesajSubiect: Re: Proza mea   Proza mea Icon_minitimeLun Iun 23, 2008 12:54 pm

e adevarat..e defapt compunere pt la scoala..si vei vedea ca a trebuit sa zic ceva desrpre vestimentatie

____________________

De multe ori statea noptii intregi privind luna,in timp ce compunea versuri.Avea un talent inascut la rime si sentetimentele care ti le transmitea nu te lasa indiferent.
Energia de care dadea dovada reiese din comportamentul sau copilaros.Comportamentul sau diferit il face sa fie unic si plin de mister.
Amuzamentul si cheful de viata este ceva de nemai intalnit.
Vocea lui si tonul cu care rostea cuvintele iti da dea libertatea sa visezi, puterea sa crezi si sa mergi mai departe indiferent de situatie.
Stilul sau vestimentar era destul de atragator, dar destul de obijnuit.O pereche de blugi,un tricou cu maneca scruta negru si o pereche de adidasi stil tenes.
Frizura sa era destul de excentrica si pe dealta parte destul de interesnta si complicata.Ochii sai blajini si plin de dorinta sunt incojurati de un negru intens si spanrcele arcuite.Gura sa rozalie semana cu niste petale de trandafir.Alunita din partea stanga jos a guri ii scoate in evidenta obrajii rosiatici.Are un chip angelic incarcat cu energie sulfeteasca.
Totul la el este perfect:zambetul,vocea,chipul,ochii,mainile,trupul si sufletul.Fiecare parte din el are ceva aparte facandu-l inconfundabil.
El este un amestec perfect intre sensibilitate si putere,intre romantism si rationalism.
Insa nimeni nu il cunoaste cu adevarat, nu ii stie sentimentele, momentele triste si deopotriva cele fericite.
Si astea fiind spuse, aceasta persona va ramane un mister pentru totdeauna.
Sus In jos
http://www.redmoonkaulitz.hi5.com
~the^last^kiss~
Admin
Admin
~the^last^kiss~


feminin
Numarul mesajelor : 487
Varsta : 30
Localizare : in aer :P
Stare de spirit : acum furtuna. in secunda urmatoare soare, urmatoarea secunda furtuna si tot asa, un carusel...
Data de inscriere : 16/06/2008

Proza mea Empty
MesajSubiect: Re: Proza mea   Proza mea Icon_minitimeLun Iun 23, 2008 1:09 pm

Citat :
El este un amestec perfect intre sensibilitate si putere,intre romantism si rationalism.
Insa nimeni nu il cunoaste cu adevarat, nu ii stie sentimentele, momentele triste si deopotriva cele fericite.
Si astea fiind spuse, aceasta persona va ramane un mister pentru totdeauna.

love ya love ya love ya love ya 9 9 9 9

foarte frumoasa descrierea!!! m-ai lasat masca!!!
pui suflet in ce scri!!!

9 9 9 9 9

mai pune!!
Sus In jos
https://your-imagination.forumgratuit.ro
*[Spanzurata]*[De^Vise]*
Writer
*[Spanzurata]*[De^Vise]*


feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 29
Localizare : Acolo unde ma duce gandul, unde se termina pamantul si mai concret in orasul fara suflete
Joburi/Distractii : Sa ma tai cu lama
Stare de spirit : Negativist, Pesimist
Data de inscriere : 19/06/2008

Proza mea Empty
MesajSubiect: Re: Proza mea   Proza mea Icon_minitimeLun Iun 23, 2008 4:05 pm

ohh danke 11

Ura si moarte



Sufletul mi'e amortit si inca incerc sa imi ridic trupul inghetat de rautati.Sangele nu mai poate circula prin vene din cauza urei inghegate.Gandurile imi strabat morbid capul, imaginea e neclara.Inca mai sper..inca mai imi imaginez..ca e aproape, dar nu.Chiar daca as mai vrea sa fac ceva..sufletul meu e mort..simnt cum sfarsitul dulce al mortii e aprope..ii simnt mirosul ei de doamna.Coasa ii aluneca usor prin trupul meu eliberand un tipat si sufletul fara nici o valoare...care veni inapoi.Doar o lacrima amara se prelinge usor pana in dreptul buzelor vinetii.Sunetul amaraciuni isi face loc in mintea mea si se repeta neincetat.Gustul mortii ma face sa imi scuip sufletul din trup, lasandu'ma cu ochii atintiti catre cerul plumburiu care sta sa se prabuseasca peste trupul meu secat de sentimente si viata.Inca nu am murit..dar aud toate..minciunile..toate adevarurile vieti..pe care speram ca nu le voi auzi..speram ca va fi doar ceva trecator..ca voi murii rapid..si fara dureri, dar durerile erau ata de marii incat orice suflet normal ar fi dar coltul foarte repede.Rautatea acum imi curgea prin sangele inchegat.Un alb morbid imi cuprinde privirea.Ochii plin de ura si razbunare imi raman atinti in neant.Sunetul urii inca imi inacata melodios urechiile si ma las prada morii..Privesc cum mandra moarte se departeaaza agale de mine tarandu'si pelerina grea prin praful neintelegeri.Isi tine coasa galant..si dispare intr'o umbra a sangelui.
Cpliesc pentru ultima data, respir pentru ultima data acest are plin de venin.Ochii mi se inchid lasandu'ma total prada mortii, sufletul meu ii apartine si ma va ingriji ca o adevarata mama a sortii...
Sus In jos
http://www.redmoonkaulitz.hi5.com
~the^last^kiss~
Admin
Admin
~the^last^kiss~


feminin
Numarul mesajelor : 487
Varsta : 30
Localizare : in aer :P
Stare de spirit : acum furtuna. in secunda urmatoare soare, urmatoarea secunda furtuna si tot asa, un carusel...
Data de inscriere : 16/06/2008

Proza mea Empty
MesajSubiect: Re: Proza mea   Proza mea Icon_minitimeLun Iun 23, 2008 4:15 pm

ce-mi plac povestirile in genul love ya love ya love ya love ya love ya love ya love ya

imi vine sa plang , pe bune!!

mi-a placut extraordinar de mult cum ai descris Moartea!!! love ya love ya love ya love ya

Citat :
Coasa ii aluneca usor prin trupul meu eliberand un tipat si sufletul fara nici o valoare...
I'm in love!!!!!! love ya love ya love ya

Citat :
Sunetul amaraciuni isi face loc in mintea mea si se repeta neincetat.Gustul mortii ma face sa imi scuip sufletul din trup, lasandu'ma cu ochii atintiti catre cerul plumburiu care sta sa se prabuseasca peste trupul meu secat de sentimente si viata.Inca nu am murit..dar aud toate..minciunile..toate adevarurile vieti..pe care speram ca nu le voi auzi..speram ca va fi doar ceva trecator..ca voi murii rapid..si fara dureri, dar durerile erau ata de marii incat orice suflet normal ar fi dar coltul foarte repede.Rautatea acum imi curgea prin sangele inchegat.Un alb morbid imi cuprinde privirea.Ochii plin de ura si razbunare imi raman atinti in neant.Sunetul urii inca imi inacata melodios urechiile si ma las prada morii..Privesc cum mandra moarte se departeaaza agale de mine tarandu'si pelerina grea prin praful neintelegeri.Isi tine coasa galant..si dispare intr'o umbra a sangelui.

aici mi se pare mie partea cea mai frumoasa!!!!! love ya love ya love ya love ya

mai pune!!!!

deci aici nu are voie sa zica NIMENI ca nu ai talent!!!!!
Sus In jos
https://your-imagination.forumgratuit.ro
Rock+Coca-Cola
Plin de creativitate
Plin de creativitate
Rock+Coca-Cola


feminin
Numarul mesajelor : 231
Varsta : 28
Localizare : Gl
Joburi/Distractii : sunt cateva...
Stare de spirit : always sad....
Data de inscriere : 19/06/2008

Proza mea Empty
MesajSubiect: Re: Proza mea   Proza mea Icon_minitimeJoi Iun 26, 2008 1:27 pm

OMG!!!!! ce tare SadSadSad ji ce trist ............
Best pr............
Mai poone :*:*:*:X::X::X::X:X::X:X::X:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Proza mea Empty
MesajSubiect: Re: Proza mea   Proza mea Icon_minitime

Sus In jos
 
Proza mea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime and creations :: Creations :: Proza si poezii-
Mergi direct la: