Anime and creations
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Anime and creations

Forum dedicat desenelor japoneze si imaginatiei, pe care o puteti pune in functiune oricand si cum vreti!!!Bine Ati Venit!!!!!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 My ending

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
~MaKe SoMe NoIsE~

~MaKe SoMe NoIsE~


Numarul mesajelor : 36
Data de inscriere : 17/06/2008

My ending Empty
MesajSubiect: My ending   My ending Icon_minitimeMar Iun 17, 2008 11:34 pm

My ending...


Si oare mai au vreun rost toate aceste lucruri?La ce bun sa mai traim ?Actiunile noastre mai au vreun rol ?Cu ce te incanta durerea si disperarea ?
Tiai construit un zid intre tine si lumea inconjuratoare.Am incercat sa-l daram dar la ce bun ?Te-ai inchis in lumea ta si nu vrei sa mai iesi.
Plec,ma departez de tine.Vad numai lumini ce sclipesc band in lumina norilor de gheata.
Chipuri vesele ce ma inconjoara si alcatuiesc tapetul vietii mele.
M-am plictisit sa sper,m-am saturat sa incer sa te ating.Spune-mi de ce faci asta ? De fapt taci !Vorbele nu-si mai au rostul,timpul nu mai zboara pentru noi.
Sunetul ploii se aude brutal in geamul fumuriu.Ma ridic incet de pe podeaua rece si ma indrept spre fereastra.Pasii mei rasuna inghetat in toata camera.E frig...Mainile mele sunt mai mult decat albe.Buzele sangerii imi confera aspectul unui mort.Un mort viu...Da !Asta sunt acum .
Pleaca !Nu mai are rost sa ramai aici.Crezi ca mai conteaza ?Oare mai imi pasa ?Nu te condamn.Te las sa pleci si sa te descotorosesti de mine pentru totdeauna,sa scapi de o nebunie, de o obsesie ce te inconjoara .
Vei pleca de langa mine intr-un loc pe care eu ti-l aleg.Intr-o destinatie sigura si clara asemanatoare celei in care ma voi duce eu.
Tu ti-ai construit saingur ura mea si ai luat o data cu tine o aripa din sufletul meu .Cealalta ramane la mine si astfel spiritul meu va putea zbura prin vazduh dar mai presus de toate va putea zbura pana la cerul negru brazdat de o multime de stele cenusii.
Uite,deja au trecu cinci ore dupa miezul noptii iar stiloul meu se misca vivace pe hartia umeda.Cerneala se imprastie ca sangele pe mainile mele.Sangele unei carti ce-mi povesteste existenta,ce-mi pastreaza amintirile.
Visez,da..Visez sau poate nu.Poate nici nu exist.
Bucati din inima mea se topesc cu fiecare lacrima a lumanarii aprinse de iubirea dintre noi..
Mai tii tu minte oare ?Dintr-un zbor puteam cuprinde tot universul .
Cate cuvinte ai inteles din tot ce ti-am grait?...
RAZBUNAREA e dulce…Ea a reusit sa ma imbrace in lumina…o lumina ROSIE…dar m-a scos din intuneric..si m-a bagat in obscuritate…
Ea m-a invatat sa plutesc din nou..fara TINE…
Si plutesc deaspura marii,peste lumi pierdute si peste suflete ratacite in obscuritatea lumii noastre.
Razbunarea mea s-a infapturit.Poate ca in adancul sufletului me doare.Ma doare ca ti-am strivit…Te-am strivit la fel cu Moartea iti striveste degetele pana cand nu mai ramane nimic din ele.
Te-am facut invizibil cu suflarea inimii mele inghetate de tradarea ta.
Mi-ai taiat aripile construite de mine...Ti se pare ca e drept ?
As putea sa te caut prin vise cu ochii inchisi si bratele intinse dar azi nu mai vreau.Azi mor,azi mori,azi murim.
Te-am izolat in adancul inimiim mele in acel loc lipsit de viata si de lumina.Doar frig si aer apasator.Atat poti simti acolo.
Stau in gerul iernii intr-un colt al camerei mele sprijinindu-ma de un perete murdar sculpatat de trecerea timpului.
Sunt intr-o stare pasiva..numai eu pot fi asa…nimeni nu stie despre asta ….nu te pot inlocui…
Gata…ma sting.. in singuratatea mea…gandurile se rostogolesc pe podea…razbunare grea….mi-ai omorat mintea ,mi-ai furat intelepciunea…si m-ai bagat in temnita mortii….
Ma uit intr-o oglinda sparta.. aripile mele…ele iau forma si culoarea a celor de corb…ma privesc in ea…printre cristale…ma privesc cum ma sting incet…dar sigur…e rezultatul actiunilor tale...

-----> THE END<-----

nu cred ca am scris bine numele subiectului k nu prea le am cu engleza da cred ca siti la ce ma refer Very Happy
Sus In jos
~the^last^kiss~
Admin
Admin
~the^last^kiss~


feminin
Numarul mesajelor : 487
Varsta : 30
Localizare : in aer :P
Stare de spirit : acum furtuna. in secunda urmatoare soare, urmatoarea secunda furtuna si tot asa, un carusel...
Data de inscriere : 16/06/2008

My ending Empty
MesajSubiect: Re: My ending   My ending Icon_minitimeMier Iun 18, 2008 2:18 pm

super tare!!!

Citat :
M-am plictisit sa sper,m-am saturat sa incer sa te ating.Spune-mi de ce faci asta ? De fapt taci !Vorbele nu-si mai au rostul,timpul nu mai zboara pentru noi.
Sunetul ploii se aude brutal in geamul fumuriu.Ma ridic incet de pe podeaua rece si ma indrept spre fereastra.Pasii mei rasuna inghetat in toata camera.E frig...Mainile mele sunt mai mult decat albe.Buzele sangerii imi confera aspectul unui mort.Un mort viu...Da !Asta sunt acum .

partea asta mi-a placut cel mai mult!!! love ya love ya love ya love ya

imi place la nebunie cum descrii love ya love ya love ya love ya

mai pune daca mai ai!!! bitte??? yes
Sus In jos
https://your-imagination.forumgratuit.ro
^~eMpreEs.of.the.aRctIc~^
Moderator
Moderator
^~eMpreEs.of.the.aRctIc~^


feminin
Numarul mesajelor : 351
Varsta : 28
Localizare : in my lovely nightmare
Joburi/Distractii : desen, muzica, pc, datu' cu rolele si cu bakeul si cel mai important si mai frumos:Statul
Stare de spirit : My heart is broken.The blood silently seeping ochest looks so elut of my egant.
Data de inscriere : 17/06/2008

My ending Empty
MesajSubiect: Re: My ending   My ending Icon_minitimeMier Iun 18, 2008 4:07 pm

imi place cum ai inceput love ya

Citat :
Si oare mai au vreun rost toate aceste lucruri?La ce bun sa mai traim ?Actiunile noastre mai au vreun rol ?Cu ce te incanta durerea si disperarea ?
Tiai construit un zid intre tine si lumea inconjuratoare.Am incercat sa-l daram dar la ce bun ?Te-ai inchis in lumea ta si nu vrei sa mai iesi.
Plec,ma departez de tine.Vad numai lumini ce sclipesc band in lumina norilor de gheata.
Chipuri vesele ce ma inconjoara si alcatuiesc tapetul vietii mele.

ai fff mult talent.... >: d<

sa mai pui Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





My ending Empty
MesajSubiect: Re: My ending   My ending Icon_minitime

Sus In jos
 
My ending
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime and creations :: Creations :: Proza si poezii-
Mergi direct la: